1.11.2018 / Gösterim Sayısı : 126

Lisanslı Depolarda İlave Kira, Nakliye ve Analiz Ücreti Desteği Başvuruları Başladı

Lisanslı depolarda muhafaza edilen tarımsal ürünler için ilave kira, nakliye ve analiz ücreti desteği müracaatları ilk başvuru dönemi (1 Mayıs – 31 Ekim) 1 Kasım 2018 tarihi itibarı ile başlamış olup 30 Kasım 2018 mesai bitimine kadar devam edecektir. Destekleme ödemeleri, 1 Mayıs – 31 Ekim, 1 Kasım – 30 Nisan tarihleri arasında olmak üzere altışar aylık dönemler halinde yılda iki döneme ilişkin olarak yapılacaktır.

 Lisanslı depolarda muhafaza edilen buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, çeltik, pirinç, mercimek, nohut, fasulye, bezelye, ayçiçeği, pamuk, fındık, zeytin, zeytinyağı, kuru kayısı, Antep fıstığı, kuru üzüm ve kuru incir için kira, ilave kira, nakliye, analiz ücreti destekleme ödemesi yapılacaktır.

İlave kira, nakliye ve analiz ücreti desteğinden faydalanabilmek için; mevcut üretim yılına ait ürünlerin, depolama döneminin başlangıç tarihi ile içinde bulunulan yılın son günü (31 Aralık) arasında lisanslı depoya girmiş olması şartı aranacaktır.

Destekleme ödemesinden faydalanmak isteyen üretici/üretici örgütlerinin bağlı bulundukları ilçe müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Uygulama Tebliği Resmi Gazetede: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/10/20181027-10.htm  adresinde yayımlanmıştır.


''