T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Yeni Nesil Seralarla Üreticilerimiz Karlı Yatırımlar Yapıyor

Yayın Tarihi : 17.2.2021

​İl Müdürümüz Mustafa Şahin, günün ilk ışıkları ile Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdulaziz Yıldırım ve teknik ekibi ile birlikte İlimiz Kocasinan İlçesi Cırgalan Mahallesinde bulunan üreticimiz Nuh Mehmet Bayram'a ait yeni tesis edilen serayı yerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Şahin ziyaretinde, "Kayseri şartlarında 7000 m2 kapalı alanda kurulan örtü altı seranın yeşillik üretiminde kullanılması ve üretime geçmesi ilimiz adına gurur vericidir. Kurulan sera ilk mahsullerini vermeye başlamış. Eksikler ve sıkıntılar var fakat bunların hem üreticimizle hem de kurumumuz teknik ekibi ile kısa zamanda tamamlanıp iklim ve ortam şartlarına uygun ürünlerin üretilmesinde fayda sağlanacaktır. Şu anda serada yetiştirilen ürünlerin çeşitlendirilmesinde ve doğru tür ve çeşit seçiminde belirli alışkanlıkların dışına çıkılması amacıyla vatandaşımıza gerekli teknik destek personelimiz tarafından verilmektedir. Uzun yıllardır klasik yöntemlerle üretim yapan bu üreticimizin modern yöntemlerle tanışarak bu tesisin kurulmuş olması gurur vericidir. Kendisini tebrik ediyor ve bereketli olmasını diliyorum." dedi   

Üretici Nuh Mehmet Bayram ise İl Müdürlüğümüze teşekkürlerini ileterek bu süreçte her zaman tüm devlet kurumlarından destek gördüklerini ve devletin üreticinin yanında olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.