T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kocasinan İlçemizde Üreticilerimize Arıcılık Kursu Verildi

Yayın Tarihi : 21.6.2021

İlimiz Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kocasinan Halk Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile Arı Yetiştiriciliği, Ana Arı yetiştiriciliği ve Arı sütü üretimi kursu düzenlenmiştir. 01.06.2021 tarihinde başlayan kursun ilk dönem 18.06.2021 tarihinde tamamlanarak, ikinci döneme 21.06.2021 tarihinden itibaren devam edilecektir.

İlçemizde açılan Arıcılık Kursuna İl Müdürümüz Mustafa Şahin ve Kocasinan İlçe Müdürü Abdulaziz Yıldırım ziyarette bulunularak kursiyerlerle sohbet etti.  Kocasinan İlçe Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi Olarak çalışan ve Kurs eğitmeni Şuayip DEMİRCİ kurs hakkında İl Müdürümüz Şahin'i bilgilendirdi.

Bu tür kursların açılmaya devam edeceğini ve devam etmesi içinde kursiyerlerin istekli olması gerektiğini söyleyen Şahin; Kursiyerlerle yaptığı sohbette Kayseri de arıcılığın avantajlarından bahsederek arıcılığın ilimiz, ilçemiz ve de Ülkemiz için önemli olduğunu, üretimin genişlemesi yayılması ve çoğalması gerektiğini anlattı. Babadan oğula anneden evlada bu mesleğin yaygınlaşarak artırılması gerektiği vurgusunu yaparak tüm kursiyerlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.