T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz, Çiftliğinde Çıkan Yangında Hayvanları Telef Olan Üreticimizi Ziyaret Ederek Geçmiş Olsun Dileklerinde Bulundu

Yayın Tarihi : 2.7.2021

İlimiz Kocasinan ilçesinde bulunan yumurta tavuğu çiftliğinde 30.06.2021 tarihinde yumurta viyollerin bulunduğu depoda meydana gelen yangın nedeniyle hayvanları telef olan üreticimizi İl Müdürümüz Mustafa Şahin işletmesinde ziyaret ederek olay yerinde incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde yaptığı incelemeler sonucu açıklama yapan Şahin: "Gördüğümüz kadarı ile İşletme sahibi ve teknik arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre işletme içerisinde bulunan kümeslerdeki tavukların karbon monoksit gazından zehirlenmesi sonucunda yaklaşık 10.000 kanatlı telef olmuş.  

İşletmenin olayı çabuk fark etmesi ve İtfaiyenin yoğun çabası sonucunda yangın diğer kümeslere sıçramadan kontrol altına alınmış. Aynı gün içinde Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz teknik ekipleri İlçe Müdürü ile birlikte tespit ve incelemelerde bulunmuştur. Bir daha böyle üzücü hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum. Ayrıca Üreticimizin işletmesini TARSİM tarafından sigortalatmış olması zararın karşılanması bakımından oldukça sevindirici bir durum" dedi.