T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İlimizde Bakanlığımız Tarafından Uygulanan Projelerin İzleme ve Değerlendirmesi Yapıldı

Yayın Tarihi : 10.8.2021

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi kapsamında 2021 yılı değerlendirme toplantısı Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapıldı.

Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Proje İzleme ve Sektörel Veriler Birim Koordinatörlüğünden Ziraat Mühendisi Erdal ÇETİN ve Ziraat Mühendisi Fatih OKUMUŞ ve Müdürlüğümüz AR-GE Proje Birimi personelinin katıldığı toplantıda; Kayseri İli'nin bitkisel üretim çatısı altında hayata geçen ve önümüzdeki yıllarda uygulanacak olan projeler değerlendirildi.

İlimizde 2021 yılında uygulanan projeler hakkında proje sorumlularınca bilgiler aktarıldı. Bitkisel üretim alanında yapılan projelerde gelinen aşamalar, izlenim ve değerlendirmelerin ardından yeni dönemde yapılacak çalışmalarla ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu.2021 yılında uygulanan projelerin sahadaki gözlemlerini yapmak üzere Talas ve Pınarbaşı ilçesindeki İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ve çiftçileri ile bir araya gelinerek incelemelerde bulunuldu.