T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Oltacılar Geleneksel 3. Turna Balığı Tutma Yarışması Şenliği

Yayın Tarihi : 4.10.2021

Develi Belediyesi ve Kayseri Amatör Olta Balıkçılığı Kara Avcılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin Develi'nin Gümüşören Barajında geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) ve Sincan Amatör Olta Balıkçıları ve Kara Avcıları Derneği (SİNABDER) üyesi Ayhan Nuri Şimşek anısına düzenlediği "3. Turna Balığı Tutma Yarışması Şenliği" büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşti.

İl Müdürlüğümüz Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Bülent CANATAN ve personellerinin katılım sağladığı yarışma iki gün sürdü. Şenlikte 212 yarışmacı baraj çevresine kamp kurarak en büyük turna balığı yakalamak ve en çok balık tutmak için ter döktü.

Bakanlığımız, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nden alınan izinle ve İl Müdürlüğümüz yetkililerinin gözlemci olduğu yarışmada botlarla ve kıyıdan balık avlanan yarışmada 70 turna balığı yakalandı. 

Yarışma sonunda; kıyıdan ve bottan en büyük balık tutarak dereceye giren balıkçılara hediyeleri takdim edilerek tüm katılımcılara katılım belgesi verildi.